- Renovacijos metu ir netgi praėjus keliems mėnesiams po jos iš statybinių medžiagų, apdailos medžiagų, baldų ir tekstilės gali išsiskirti įvairių cheminių medžiagų.
- Lakieji organiniai junginiai (LOJ), formaldehidas, antipirenai, sunkieji metalai, ftalatai- tai medžiagos, kurios išsiskiria iš statybinių bei apdailos medžiagų ir gali pakenkti mūsų sveikatai. Šios medžiagos ypač pavojingos lengvai pažeidžiamos grupėms: nėščioms moterims ir vaikams.
- Pavojingų cheminių medžiagų, esančių statybinėse ir apdailos medžiagose, problema dar palyginti nauja, todėl atliekant renovacijas labai svarbu atidžiai įvertinti naudojamų medžiagų sudėtį. Svarbu būti labai atsargiems ir esant neaiškumams kreiptis į gamintoją. Taip apsaugosite savo ir šeimos sveikatą.
Renovacijos metu ir netgi praėjus keliems mėnesiams po jos iš statybinių ir apdailos medžiagų, baldų ir tekstilės gali išsiskirti įvairių cheminių medžiagų. Kai kurios iš šių medžiagų gali būti kenksmingos žmonių sveikatai, ypač lengvai pažeidžiamos grupėms: naujagimiams, mažiems vaikams, paaugliams, nėščioms ir krūtimi maitinančioms moterims. Šios cheminės medžiagos į organizmą gali patekti įvairiais būdais: įkvepiant, per odą ar gleivinę arba per burną. Gali pasireikšti kumuliacinis poveikis, kai vienų cheminių medžiagų poveikis sustiprina kitų cheminių medžiagų poveikį.
Dėl šios priežasties labai svarbu statybas ir renovacijas vykdyti apgalvotai, kad sumažėtų pavojingų cheminių medžiagų patekimo į organizmą rizika ir būtų išvengta neigiamo poveikio sveikatai. Pirmiausia susipažinkime su cheminėmis medžiagomis, kurios renovacijos proceso metu gali pakenkti mūsų ir mūsų šeimos narių sveikatai.