Naujienos
Rgs 06

Mažieji kauniečiai bus mokomi darnaus judumo įgūdžių

 

Artėja Europos judumo savaitė, jos renginiai vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Europos judumo savaitė kasmet turi vis kitą temą – šių metų tema – „Tausus, dalijimusi grįstas ir išmanus judumas”. Savaitės metu bus skatinama dalintis transportu ir atkreipiamas dėmesys į tausesnes transporto rūšis.

VšĮ Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centras, įgyvendindamas Kauno miesto savivaldybės programos „Iniciatyvos Kaunui“ projektą „Europos judumo savaitės kampanija Kauno mieste „Eismo Gyvatėlė““, mažuosius kauniečius skatins ugdyti darnaus judumo įgūdžius.

Darnaus judumo tema šiandien yra ypač aktuali – vaikų saugumas ir sveikata tampa vis svarbesne mūsų gyvenimo sritimi. Belgijoje inicijuota ir kitose Europos šalyse sparčiai plintanti kampanija „Eismo gyvatėlė“ ragina pradinukus ir jų tėvelius į mokyklą keliauti darniu būdu. Trijų metų dalyvavimo šioje kampanijoje patirtis ir rezultatai parodė, kad kampanija „Eismo gyvatėlė“ paskatino tolimesnį darnių transporto priemonių pasirinkimą ir sumažino CO2 emisijas. 2014-2016 metais  Lietuvoje šioje kampanijoje dalyvavo 13539 mokiniai iš 64 mokyklų.

Kampanijoje „Eismo gyvatėlė“ šį rudenį dalyvaus 5 miesto mokyklos: VDU „Atžalyno“ progimnazija, Kauno Žaliakalnio progimnazija,             Kauno Vinco Kudirkos progimnazija, Kauno „Varpelio“ ir „Paparčio” pradinės mokyklos. Rugsėjo 5 d. šių mokyklų atstovams buvo organizuoti mokymai, kurių metu pristatyta kampanija „Eismo gyvatėlė“, papasakota, kaip ją reikės organizuoti mokyklose, išdalintos reikalingos priemonės. Svarbu, kad mokytojai teisingai suprastų šios kampanijos idėją – tai ne vien smagus žaidimas, skirtas pradinukams, tai puiki švietėjiška priemonė, kuria pasinaudojus galima vykdyti prasmingą įvairių tikslinių grupių (vaikučių, jų tėvelių, mokytojų) švietimą darnaus judumo tema.

Pati kampanija vyks rugsėjo 11-22 dienomis, tuomet, kai visoje Europoje organizuojami Europos judriosios savaitės renginiai. Dvi savaites pradinukai bus raginami atvykti į mokyklą darniu būdu – keliauti pėsčiomis, atvažiuoti visuomeniniu transportu, arba susitarti kaimynystėje gyvenantiems draugams ir prašyti, kad vienas iš tėvelių juos atvežtų į mokyklą nuosavu automobiliu. Spalio mėnesį numatytas projekto baigiamasis renginys, kurio metu aptarsime kampanijos rezultatus, pasidalinsime patirtimi ir įspūdžiais, padiskutuosime kaip įgytus darnaus judumo įgūdžius sėkmingiau pritaikyti ateityje.

Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“.