Naujienos
Lap 23

Kvietimas į seminarą „Užterštų ežerų valymas: ar galime taikyti naują metodą”

Kviečiame į seminarą „Užterštų ežerų valymas: ar galime taikyti naują metodą“, kuriame bus pristatytas Lietuvoje dar neišbandytas, tačiau kitose Europos šalyse jau seniai sėkmingai taikomas užterštų ežerų valymas aliuminio druskomis. Šio metodo tinkamumą Rygos miesto vandens telkinių valymui tiria projektas TRUST ALUM, kuriuo siekiama atskleisti ar metodas tinkamas Baltijos šalių ežerams ir pasidalinti gautais rezultatais su vietos ir nacionalinės valdžios institucijomis.

Švedijoje toks ežerų valymas sėkmingai naudojamas daugiau nei 50 metų. Projekto įgyvendinimo metu partneriai iš Švedijos atliks bandomąjį valymą viename iš Rygos miesto savivaldybės ežerų. Rezultatai bus skelbiami ir analizuojami visose trijose Baltijos šalyse.

Seminaras vyks nuotoliniu būdu zoom  platformoje lapkričio 30 d. 13 -14 val.  Dalis renginio pranešimų vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.

Registruotis į seminarą iki lapkričio 29d.  per šią NUORODĄ

Renginio prisijungimo nuorodą atsiųsime į jūsų registracijos formoje nurodytą el.paštą.

 Renginio darbotvarkė:

  1. Įžanga. Vaiva Ramanauskienė /Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centras/ECAT
  2. Ką žinome apie fosforo šalinimą ežeruose aliuminio druskomis: Švedijos patirtis ir TRUST ALUM projektas. Brian Huser /Švedijos Žemės ūkio mokslų universiteto docentas; Generalinis direktorius/limnologas įmonėje „Lake Restoration Sweden Inc“ (Sjörestaurering Sverige AB)
  3. Lietuvos vandenų būklė. Tomas Želvys/LR Aplinkos ministerijos Taršos prevencijos politikos grupės vyresnysis patarėjas
  4. Klausimai – atsakymai. Švedijos vandenų valymo įmonės Vattenresurs  atstovai

Projektą TRUST ALUM finansuoja Interreg Baltijos jūros regiono programa.