Naujienos
Vas 29

Projekto/socialinio eksperimento „Mokyklos už darnų judumą Panevėžio mieste” konferencija

Vasario 27 d. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje organizuotas projekto „Mokyklos už darnų judumą Panevėžio mieste“ baigiamasis renginys.  Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centro specialistai bei Ąžuolo, Beržų ir Rožyno progimnazijos mokiniai ir mokytojai pristatė įgyvendintą projektą, dalinosi savo patirtimi ir įspūdžiais apie beveik metus trukusią veiklą, bendrakūros renginius, išmoktas pamokas ir konkrečius rezultatus. Mokyklų atstovai pateikė pagrindines įžvalgas bei pasiūlymus tolimesniam idėjos vystymui.

Renginio dalyvius sveikino vicemerė L. Masiliūnienė, apie darnaus judumo organizavimą Panevėžyje papasakojo miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė I. Urbonavičienė. Darnaus judumo ekspertas J.Damidavičius argumentuotai motyvavo jaunuosius Panevėžiečius rinktis keliones alternatyviomis aplinkai draugiškomis priemonėmis, o Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus viršininkas V. Mačėnas akcentavo darnaus ir saugaus judėjimo svarbą.

Beveik metus trukusio projekto metu Panevėžio Ąžuolo, Beržų ir Rožyno progimnazijų mokiniai ir mokytojai, padedami VšĮ Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centro specialistų, rengė savo progimnazijų darnaus judumo planus. Bendruose susitikimuose buvo analizuojama judumo situacija Panevėžyje, diskutuojama apie problemas ir iššūkius ir ieškoma būdų bei priemonių šioms problemoms spręsti. Renginiuose dalyvavo ir Panevėžio miesto savivaldybės bei visuomenės sveikatos biuro specialistai. Šių institucijų specialistų įsitraukimas ir prisidėjimas žiniomis, patarimais ir praktinėmis idėjomis padidino ne tik glaudų bendradarbiavimą ieškant bendrų sprendimų švaresnės ir sveikesnės aplinkos užtikrinimui, bet ir paskatino mokinių pilietiškumą, pasitikėjimą ir norą prisidėti prie šių sprendimų įgyvendinimo. Ilgo ir idėjomis perpildyto proceso metu buvo sudaryti trijų mokyklų „Darnaus judumo planai“, kurių įgyvendinimas numatomas iki 2028 metų. Tęsiant darnaus judumo idėją buvo paruoštos rekomendacijos „Mokyklos darnaus judumo plano“ rengimui. Tikimės, kad ši informacija bus naudinga ir kitoms mokykloms.

Šis projektas / socialinis eksperimentas yra ES šalyse įgyvendinamo projekto SHARED GREEN DEAL dalis.

Daugiau informacijos apie projektą anglų kalba