Naujienos
Lap 16

Paskelbtas konkursas NonHazCity Statybos apdovanojimui (NonHazCity Building Award) gauti Baltijos jūros regione

Šiandien Talinas, kuris yra  2023 m. žalioji Europos sostinė  ir Pasaulio ateities taryba (World Future Council ) Taline vykusioje „Žaliojo valdymo“ konferencijoje paskelbė konkursą dėl pirmojo NonHazCity statybos apdovanojimo Baltijos jūros regione.

„NonHazCity Building Award“ (NonHazCity Statybos apdovanojimas) yra pirmasis apdovanojimas, kuriuo išaiškinama geriausia statybų politika Baltijos jūros regione vietos, regioniniu ar nacionaliniu lygiu. Juo siekiama pabrėžti politiką/strategiją, apsaugančią žmones ir aplinką nuo pavojingų cheminių medžiagų pastatuose, integruojant keletą aspektų: žiedinę ekonomiką, statybą be toksiškų medžiagų ir neutralumą klimatui. Pasaulio ateities taryba koordinuoja ir skiria apdovanojimą pagal NonHazCity 3 projektą.

„Savivaldybės privalo apsaugoti savo piliečius ir aplinką nuo pavojingų cheminių medžiagų ir prisidėti prie klimatui neutralių ir žiedinių statybų. Negalime turėti tvarių miestų ir bendruomenių be tvarios statybos. Šis apdovanojimas padeda pripažinti, kad tvari statyba yra įmanoma ir skatina miestus būti tarp pirmųjų, kurie įgyvendina šiuos sprendimus“, – sakė Talino mero pavaduotojas Joosep Vimm.

Alexandra Wandel, Pasaulio ateities tarybos valdybos pirmininkė: „Kiekvienas yra atsakingas prieš ateities kartas už tai, kad statybų sektorius prisidėtų prie nepavojingos, žiedinės ir klimatui nekenksmingos statybos. Kviečiame politikos formuotojus, pilietinę visuomenę, mokslininkus ir piliečius siūlyti savo kandidatūrą šiam unikaliam apdovanojimui. Siekiame įkvėpti pademonstruoti novatoriškus sprendimus.

Nominaciją galima teikti čia

Pranešimas buvo paskelbtas konferencijoje „Pokyčių skatinimas: tvarumo stiprinimas per žaliąjį valdymą“, kuris vyko Talino Kūrybiniame centre, kaip Talino Žaliųjų technologijų savaitės dalis.