Naujienos
Spa 13

Kauno pradinukai dalyvavo tarptautinėje darnaus judumo kampanijoje

Lietuvoje, kaip ir daugelyje ES šalių, rugsėjo 16–22 dienomis vyko Europos judumo savaitės renginiai, visuomenė turėjo puikią progą ir galimybes dalyvauti įvairiose teminėse iniciatyvose.  Penkių Kauno mokyklų pradinukai, jų tėveliai ir mokytojai taip pat aktyviai prisijungė prie darnaus judumo skatinimo ir entuziastingai dalyvavo tarptautinėje darnaus judumo kampanijoje „Eismo gyvatėlė”. Ši kampanija inicijuota Belgijoje organizacijos Mobiel 21, kuri ją koordinuoja ir sėkmingai plečia jos įgyvendinimą įvairiose ES šalyse. Nacionalinis kampanijos koordinatorius Lietuvoje – VšĮ Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centras.

Būti fiziškai aktyvesniais, sveikesniais ir populiarinti darnaus mobilumo idėją panoro šios Kauno m. mokyklos: VDU „Atžalyno“, Žaliakalnio ir Vinco Kudirkos progimnazijos, taip pat „Varpelio“ ir „Paparčio” pradinės mokyklos. Rugsėjo 5 d. šių mokyklų atstovams buvo organizuoti mokymai, kampanija vyko rugsėjo 11-22 dienomis. „Eismo gyvatėlėje“ Kaune dalyvavo 1655 pradinių klasių mokiniai. Dvi savaites pradinukai buvo skatinami atvykti į mokyklą darniu būdu – keliauti pėsčiomis, atvažiuoti visuomeniniu transportu, arba susirasti kaimynystėje gyvenančius draugus ir paprašyti vieno iš tėvelių juos visus kartu į mokyklą nuvežti nuosavu automobiliu. Vaikų noras dalyvauti šioje kampanijoje ir siekti bendro tikslo – padidinti moksleivių darnių kelionių skaičių, buvo didelis, labai daug prie kampanijos sėkmės prisidėjo mokytojai – jie turėjo ne tik sudominti vaikus šia idėja ir paskatinti dalyvauti žaidime, bet ir išaiškinti tėveliams kodėl jų vaikučiai turėtų keliauti į mokyklą darniu būdu. Rezultatai parodė, kad darnių kelionių į mokyklą žymiai padaugėjo ne tik kampanijos metu, bet ir praėjus mėnesiui po kampanijos pabaigos – tai patvirtino mokyklose atliktos apklausos.

Kampaniją Kauno mieste organizavo VšĮ Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centras, įgyvendindamas Kauno miesto savivaldybės programos „Iniciatyvos Kaunui“ projektą „Europos judumo savaitės kampanija Kauno mieste „Eismo Gyvatėlė“. Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“.