Naujienos
Lap 26

Darnaus judumo mieste planavimo mokymai

Lapkričio 20-23, Kaune vyko projekto PROSPERITY  „Darnaus judumo mieste planavimo“ mokymai, kuriuos vedė patyrę transporto planavimo ekspertai bei praktikai iš Edinburgo (Jungtinė Karalystė), Milano (Italija), Graco (Austrija) bei Vitorija –Gasteiz (Ispanija)  miestų. Mokymuose buvo pristatytos kelios temos, svarbios rengiant bei įgyvendinant Darnaus judumo mieste planus (DJMP):

  • Kaip derinti įstatymais numatytą teritorijų planavimą su DJMP;
  • Kaip įtraukti suinteresuotąsias šalis rengiant DJMP bei planuojant naujas priemones;
  • Kaip naudotis virtualiomis miesto transporto planavimo priemonėmis;
  • Kaip stebėti ir vertinti DJMP įgyvendinimo pažangą.

Mokymuose dalyvavo 26 dalyviai iš trylikos savivaldybių bei savivaldybėms pavaldžių įmonių; KTU bei LR Susisiekimo ministerijos.  Mokymų metu dalyviams buvo suteiktos ne tik teorinės žinios, bet ir galimybė atlikti praktines užduotis, bei pristatyta Vilniaus ir Kauno miestų DJMP rengimo patirtis.

Mokymų dalyviai buvo pakviesti į Kauno miesto viešą susitikimą „Bevariklis transportas, eismo sauga ir transporto visuotinimas“, kur turėjo galimybę ne tik stebėti Kauno miesto DJMP rengimo procesą, bet ir prisidėti savo įžvalgomis prie šio plano kūrimo.  Mokymų metu buvo surengta apžvalginė išvyka į Jonavos miestą, kuris pirmasis Lietuvoje parengė ir pradėjo DJMP įgyvendinimą.

Mokymų medžiagą galite rasti paspaudę šią nuorodą.