„Change(K)now!“ tikslas – keisti požiūrį į maisto tiekimą, pereinant nuo vienkartinių prie daugkartinių įvairiai pritaikomų indų ir pakuočių. Projektas orientuotas į savivaldybes ir savivaldybių įstaigas, jose veikiančias maisto pristatymo įmones, o visų pirma – į gyventojus. Visi jie, priimdami tvarius sprendimus ir keisdami įpročius bei elgseną gali paskatinti žiediškumo taikymą maisto pristatymo sistemose mieste.

Keblumų sudaro tai, kad maisto pakuočių alternatyvos nėra išgrynintos, jų taikymo galimybės patikrintos tik atskirais konkrečiais atvejais, jos nėra tiek adaptuotos ir paplitusios, kad būtų visiškai patrauklios įmonėms ir vartotojams. Šią kliūtį „Change(K)now!“ sieks įveikti: a) kuriant sprendimų prototipus, b) organizuojant pilotines veiklas ir c) tobulinant jau esamą daugkartinių pakuočių naudojimą maisto pristatyme, kad jį būtų lengviau panaudoti keturiais lygmenimis, kuriuos apima:

1) savivaldybių strateginis valdymas, strateginių dokumentų rengimas bei sprendimų priėmimas;

2) maitinimo organizavimas viešosiose įstaigose, tokiose kaip mokyklos, vaikų darželiai ir pan.;

3) maitinimo organizavimas viešuosiuose renginiuose ir vietiniuose maisto turgeliuose;

4) maitinimo organizavimas viešojo maitinimo paslaugas teikiančiose įstaigose, tokiose kaip restoranai, kavinės ir pan.

Projekto eigoje parengti mokymai padės pagilinti juose dalyvaujančių verslo ir visuomenės atstovų sąmoningumą ir platinti projekto rezultatus vietiniais sklaidos kanalais. Žiedinių sprendimų pavyzdžiai ir mokymai apie juos leis savivaldybėms integruoti žiediškumą į savo veiklą ir teritoriją, skatinti įmones mažinti poveikį aplinkai ir formuoti gyventojų elgseną, palankią daugkartinių maisto pakuočių naudojimui.

Projekto  trukmė 36 mėn.: 2023 11 mėn.- 2026 10 mėn.

Projektą finansuoja: Interreg Baltijos jūros regiono programa.

Daugiau informacijos anglų kalba