Žaidimas „Eismo gyvatėlė”

Žaidimas „Eismo gyvatėlė”

Žaidimas „Eismo gyvatėlė“ – tai kampanija, skatinanti vaikus eiti į mokyklą pėsčiomis ar važiuoti dviračiais.

 

Žaidimas „Eismo gyvatėlė“ – tai kampanija, skatinanti vaikus eiti į mokyklą pėsčiomis ar važiuoti dviračiais. Žaidimo tikslinė grupė – vaikai ir jų tėvai. Kampaniją sudaro paprastai ir lengvai žaidžiamas žaidimas. Žaidimo metu kiekviena dalyvaujanti mokykla bus skatinama organizuoti ir kitas veiklas , pvz. pateikti vaikams informaciją apie transporto eismą ir mobilumą, aplinkosaugos ir sveikatos temas.

Flandrijos regione (Belgija) prasidėjęs kaip nedidelis projektas, žaidimas “Eismo gyvatėlė” per keletą metų išsivystė į Europinio lygio kampaniją, į kurią įsitraukė vis daugiau ir daugiau mokyklų iš įvairių šalių, susidomėusių šiuo žaidimu ir pradėjusių jį žaisti. Rezultatai rodo, kad šis žaidimas ženkliai padidino darnių transporto priemonių pasirinkimą ir sumažino  CO2 emisijas. Pažiūrėkite  video filmuką  apie tai, kaip yra vykdoma kampanija.

Siekiant perteikti gerąją patirtį į kitas Europos Sąjungos šalis, buvo sukurtas Žaidimo “Eismo gyvatėlė” tinklas , kurį šiuo metu sudaro aštuoniolika Nacionalinių centrų aštuoniolikoje Europos Sąjungos šalių. Svarbiausias tikslas – įgyvendinti kampaniją, išplėsti jos poveikį ir tarp dalyvių pasidalinti patirtimi bei rezultatais.  Daugiau informacijos apie tinklą rasite čia.

2015 12 01

Mažieji vilniečiai buvo mokomi darnaus mobilumo įgūdžių

Baigiamas įgyvendinti Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės aplinkosauginio švietimo projektas „Aplinkos taršos mažinimas Vilniaus mieste skatinant darnų judumą“, kurio tikslas – siekti švaresnės ir sveikesnės aplinkos išsaugojimo, populiarinant darnaus judumo idėją, skatinant pradinių klasių moksleivius ir jų tėvelius rinktis darnų keliavimo būdą – keliauti į mokyklą pėsčiomis ar visuomeniniu transportu.

Rugsėjo – spalio mėnesiais Vilniaus miesto pradinukai dalyvavo tarptautinėje darnaus mobilumo kampanijoje „Eismo gyvatėlė“, kurios pagrindinė idėja – skatinti moksleivius darniai keliauti į mokyklą. VšĮ Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centras (šios kampanijos koordinatorius Lietuvoje) kartu su Vilniaus miesto savivaldybe prie kampanijos prisijungti pakvietė 5 Vilniaus miesto mokyklas. Būti fiziškai aktyvesniais, sveikesniais, ir populiarinti darnaus mobilumo idėją panoro Vilniaus „Žiburio“ pradinė mokykla, Barboros Radvilaitės pagrindinė mokykla, Emilijos Pliaterytės ir Jono Basanavičiaus progimnazijos bei Lazdynų vidurinė mokykla. Šių mokyklų atstovams buvo organizuoti mokymai, kurių metu pristatyta kampanija „Eismo gyvatėlė“, papasakota, kaip ją reikės organizuoti mokyklose, išdalintos reikalingos priemonės. Pati kampanija organizuota rugsėjo 15-24 dienomis, tuomet, kai visoje Europoje vyksta Europos judriosios savaitės renginiai. Dvi savaites pradinukai buvo raginami atvykti į mokyklą darniu būdu – keliauti pėsčiomis, atvažiuoti visuomeniniu transportu, arba susitarti kaimynystėje gyvenantiems draugams ir prašyti, kad vienas iš tėvelių juos atvežtų į mokyklą nuosavu automobiliu. Vaikučiai už kiekvieną savo darnią kelionę buvo apdovanojami mažu akcijos lipduku, kurį klijuodavo prie žaismingo akcijos “Eismo gyvatėlė” plakato.  Vaikų noras dalyvauti šioje kampanijoje ir prisidėti prie bendro siekio – padidinti moksleivių darnių kelionių skaičių, buvo didelis, visi stengėsi į mokyklą atvykti darniu būdu. Žaidimą Vilniuje žaidė 1553 mokinukai. Labai daug prie kampanijos sėkmės prisidėjo mokytojai – jie turėjo ne tik sudominti vaikus šia idėja ir paskatinti dalyvauti žaidime, rimtas iššūkis buvo išaiškinti tėveliams kodėl jų vaikučiai turėtų keliauti į mokyklą darniu būdu. Reikia pasidžiaugti, kad daugelis mokyklų neapsiribojo vien formaliu dalyvavimu šioje kampanijoje – daug kur vyko papildoma veikla – saugaus eismo pamokėlės, piešinių ir rašinių konkursai, sporto varžybos ir šventės. Vaikai turėjo puikią progą įgyti saugaus, sveiko ir aplinkai draugiško keliavimo įgūdžių. Rezultatai parodė, kad darnių kelionių į mokyklą žymiai padaugėjo ne tik kampanijos metu, bet ir praėjus mėnesiui po kampanijos pabaigos – tai patvirtino mokyklose atliktos apklausos.

Už aktyvų dalyvavimą ir entuziazmą visi mokinukai apdovanoti Vilniaus miesto savivaldybės prizais – atšvaitukais. Š.m. lapkričio 24 d. Vilniaus m. savivaldybėje vykusios konferencijos „Vilniaus miesto švietimo įstaigų aplinka – aplinkosauginio švietimo erdvė“ metu padėkota kampanijoje dalyvavusioms mokykloms – įteiktos padėkos bei pažymėjimai mokytojams.

Informaciją apie šią kampaniją, joje dalyvavusias mokyklas bei rezultatus galima rasti europiniame tinklalapyjewww.trafficsnakegame.eu . Kampanija Vilniaus mieste organizuota įgyvendinant Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Aplinkos taršos mažinimas Vilniaus mieste skatinant darnų judumą“. Projektas finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės ir ES programos Darni energetika Europai lėšomis.

2015 09 07

Pradedama organizuoti darnaus judumo kampanija „Eismo gyvatėlė“

Rugsėjo mėnesį Vilniuje pradėtas įgyvendinti projektas „Aplinkos taršos mažinimas Vilniaus mieste skatinant darnų judumą“.

Projekto tikslas – siekti švaresnės ir sveikesnės aplinkos išsaugojimo, populiarinant darnaus judumo idėją ir skatinant pradinių klasių moksleivius ir jų tėvelius rinktis darnų keliavimo būdą – keliauti į mokyklą pėsčiomis ar visuomeniniu transportu. Projekto uždaviniai – formuoti darnaus judumo įgūdžius ir aplinkai palankų gyvenimo būdą, o taip pat šviesti ir informuoti visuomenę aplinkai palankaus gyvenimo būdo klausimais.

Projekto metu 5 Vilniaus miesto mokyklos yra pakviestos dalyvauti darnaus judumo kampanijoje „Eismo gyvatėlė“. Darnaus mobilumo tema šiandien yra ypač aktuali – vaikų saugumas ir sveikata tampa vis svarbesne mūsų gyvenimo sritimi. Belgijoje inicijuota ir į kitas Europos šalis sparčiai plintanti kampanija „Eismo gyvatėlė“ skatina pradinukus ir jų tėvelius į mokyklą keliauti darniu būdu. Belgijos patirtis parodė, kad ši kampanija paskatino tolimesnį darnių transporto priemonių pasirinkimą ir sumažino CO2 emisijas.

Kampanija vyks rugsėjo 14-25 d. Jos metu 5-ių miesto mokyklų pradinukai bus skatinami keliauti į mokyklą darniu būdu – pėsčiomis, visuomeniniu transportu, ar tartis su draugais, kad vienu automobiliu į mokyklą būtų atvežami keli kaimynystėje gyvenantys draugai. Tikimasi, kad dalyvavimas šioje paprastoje žaismingoje kampanijoje ne tik lavins mažųjų darnaus judumo įgūdžius, bet taip pat bus naudingas ir informatyvus vaikučių tėveliams.

Rugsėjo 9 d. 14.00 – 16.00 val. Vilniuje viešbutyje „Holiday Inn” (Šeimyniškių g. 1) organizuojami mokymai mokytojams, kurių metu bus pristatyta kampanija, pateikta išsami informacija mokykloms kaip joje dalyvauti, mokykloms išdalintos reikiamos priemonės.

Informacija apie kampanijos eigą, dalyvaujančias mokyklas ir rezultatus bus skelbiama internetinėse svetainėse www.trafficsnakegame.eu, www.vilnius.lt ir www.aplinka.vilnius.lt. Projektas finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės ir ES programos „Pažangi Energetika Europai“ lėšomis.

2015 04 20

Lietuvoje startuoja pavasarinė žaidimo “Eismo gyvatėlė” kampanija

Šiandien Lietuvoje startuoja pavasarinis žaidimo „Eismo gyvatėlė” etapas. Kampanijoje dalyvauja Raseinių, Jonavos, Kėdainių ir Šiaulių mokyklos.

2015 04 14

Apie kampaniją “Eismo gyvatėlė” per televiziją LRT kultūra

Š.m. balandžio 5 d. pet TV LRT kultūra parodytas reportažas apie kampaniją “Eismo gyvatėlė”. Reportažą galite pamatyti paspaudę nuorodą https://www.youtube.com/watch?v=URH4dxmKTwk .

2015 03 23

Kampanijos-žaidimo „Eismo gyvatėlė“ mokytojų mokymai

2015 m. kovo 23 d. VšĮ Kauno regiono plėtros agentūroje ir kovo 24 d. Kėdainių „Ryto“ pagrindinėje mokykloje vyko kampanijos-žaidimo „Eismo gyvatėlė“ mokymai mokytojams.

VšĮ Kauno regiono plėtros agentūra bendradarbiauja su VšĮ Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centru įgyvendinant kampaniją-žaidimą „Eismo gyvatėlė“. Žaidimas „Eismo gyvatėlė“ – tai kampanija, skatinanti vaikus eiti į mokyklą pėsčiomis, važiuoti dviračiu, t.y. rinktis tokį keliavimo į mokyklą būdą, kuris būtų palankus aplinkai ir sveikatai. Žaidimo tikslinė grupė – vaikai ir jų tėvai.

Mokymuose dalyvavo Raseinių rajono Betygalos Maironio vidurinės mokyklos, Šiluvos gimnazijos, Šaltinio progimnazijos, Ariogalos gimnazijos, Jonavos „Lietavos“ pagrindinės mokyklos, Jonavos rajono Žeimių mokyklos-daugiafunkcinio centro, Kėdainių rajono Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“, Surviliškio V. Svirskio pagrindinės mokyklos, Kėdainių „Ryto“ pagrindinės mokyklos, „Aušros” sveikatinimo ir sporto pagrindinės mokyklos atstovai.

Mokymų metu buvo pristatyti kampanijos-žaidimo tikslai, įgyvendinimo principai, atsakyta į mokytojų praktinius klausimus dėl kampanijos-žaidimo įgyvendinimo.

2014 09 29

Žaidimas „Eismo gyvatėlė“ pristatytas tarptautiniame seminare

Žaidimas „Eismo gyvatėlė“ buvo pristatytas rugsėjo 24-25 d. Kaune vykusiame Jungtinių Tautų Europos ekonominės komisijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos Europos programos „Transportas, sveikata ir aplinka” renginyje „Darnus judumas geresnei sveikatai ir aplinkai. Judėk permainų link”. Kaune vykusio seminaro tikslas – skleisti naujausių mokslinių tyrimų žinias, gerąją darnaus judumo mieste patirtį, skatinti bendradarbiavimą transporto, sveikatos ir aplinkos apsaugos sektoriuose bei pasidalinti idėjomis ir gerosios praktikos pavyzdžiais, kaip skatinti gyventojų fizinį aktyvumą, gerinti jaunimo ir visos bendruomenės supratimą apie darnų judėjimą.

2014 09 15

Kauno rajone prasidėjo žaidimas „Eismo gyvatėlė“ !

Kauno rajone prasidėjo pirmieji Europos judriosios savaitės renginiai. Net 10-ies rajono mokyklų pradinukai šiandien į mokyklą stengėsi keliauti darniu būdu – ateiti pėsčiomis, atvykti visuomeniniu transportu ar vienu automobiliu susitarus kelių kaimynystėje gyvenančių šeimų vaikams. Mokinukai įsijungė į nuotaikingą žaidimą „Eismo gyvatėlė“, kuris tęsis dvi savaites – š.m. rugsėjo 15-26 dienomis. Šioje Europos judriosios savaitės kampanijoje dalyvauja Garliavos Jonučių progimnazija, Karmėlavos Balio Buračo gimnazija, Ringaudų pradinė mokykla, Ežerėlio vidurinė mokykla, Domeikavos gimnazija, Neveronių vidurinė mokykla, Mastaičių pagrindinė mokykla, Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazija, Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija ir Lapių pagrindinė mokykla.

Oficialus žaidimo atidarymas įvyko  rugsėjo 15 d. Garliavos Jonučių progimnazijoje. Renginyje dalyvavo Kauno rajono savivaldybės administracijos atstovai, rajono mokyklų mokiniai, Jonučių progimnazijos bendruomenė, mokiniai.