NonHazCity3

NonHazCity3

PROJEKTAS „NONHAZCITY3: PAVOJINGŲ CHEMINIŲ MEDŽIAGŲ MAŽINIMAS STATYBŲ SEKTORIUJE SIEKIANT DARNESNĖS STATYBOS, SAUGANT VANDENS APLINKĄ BEI ŽMOGAUS SVEIKATĄ“

APIE PROJEKTĄ

2023 m. sausio mėnesį prasidėjo projektas  „NonHazCity 3“, kurio veikla nukreipta į pavojingas medžiagas  statybų sektoriuje. Į projekto veiklas įtraukiami architektai, statybų bendrovės, savivaldybės ir kiti suinteresuoti dalyviai. Projekto eigoje bus identifikuota visa eilė statybinėse medžiagose esančių pavojingų chemikalų ir ši informacija bus prieinama viešai. Savivaldybėms bus parengti ekologiškų produktų pirkimo rekomendacijos. Bus parengta ir išplatinta įvairi informacinė medžiaga apie toksiškas chemines medžiagas statybų sektoriuje. Projektas „NonHazCity 3“ sprendžia ryšį tarp žiedinės ekonomikos, klimato neutralumo ir draugiškų aplinkai statybinių medžiagų pirkimų. Partneriai iš aštuonių Baltijos regiono šalių dirba kartu, kad atskleisti cheminių medžiagų, esančių mūsų aplinkoje, pavojingumą ir informuoti apie tai kuo daugiau žmonių visame Baltijos jūros regione. Daugiau informacijos anglų kalba.

Ir apie chemines medžiagas .

Projektu„NonHazCity3“ siekiama sumažinti  pavojingų medžiagų naudojimą pastatuose, statybvietėse ir statybinėse medžiagose. Bus sukurti ir išbandyti 4 sprendimai, po to bus parengti tinkami protokolai, kad šios cheminės medžiagos būtų pašalintos iš mūsų namų ir darbo vietų, bei iš vandens aplinkos, įskaitant Baltijos jūrą. Projektas „NonHazCity3“ skirtas savivaldybėms, privatiems verslininkams ir gyventojams. Visos šios grupės turi priimti geresnius sprendimus, kai statome, perkame ar renovuojame pastatus, jei norime turėti ateitį be chemikalų.

Deja, bet kol kas daugelis tvarumo aspektų yra nagrinėjami atskirai. Labai svarbu kad sprendimai visuose lygmenyse bei etapuose būtų priimti atsižvelgiant į cheminių medžiagų poveikį pastatuose ir statybinėse medžiagose, pradedant projektavimu, statyba, apgyvendinimu, renovacija ir galimu griovimu. „NonHazCity3“ prisidės prie holistinės perspektyvos, kuri, tikimės, bus ne tik geresnė mūsų bei aplinkos sveikatai, bet ir ekonomiškai patraukli. Savivaldybės, verslininkai ir gyventojai nepriima teisingų sprendimų, nes jiems trūksta supratimo ir apie problemą, ir apie galimus sprendimus. Kurdami bei viešindami sėkmingus pavyzdinius atvejus visame Baltijos jūros regione, suteiksime žinių ir įkvėpimo, reikalingų ateičiai be chemikalų.

Projekto pavadinimas: NonHazCity 3

Projekto vadovaujantis partneris: Rygos miesto taryba

Finansuoja: Interreg Baltijos jūros regionas

Projekto trukmė: 2023 01 – 2025 12

 

  • Date 8 kovo, 2023
  • Tags